O zespole Oferta Galeria Download Kontakt
Retro Jazz Quartet Strona główna

O zespole

Retro Jazz Quartet to formacja złożona z poznańskich muzyków która współpracuje ze sobą od wielu lat. Szczególne miejsce w ich repertuarze zajmuje polska muzyka filmowa i przeboje 20-lecia międzywojennego w oryginalnych aranżacjach. Nie stronią też od światowych standardów z epoki swingu, bluesa, bossa novy, czy fusion. Muzyka zespołu zaspokaja gusty szerokiego grona odbiorców, nadając się doskonale zarówno na koncerty, eventy i spotkania okolicznościowe. Członkowie Retro Jazz Quartet to aktywnie działający instrumentaliści i pedagodzy:

Katarzyna Stroińska-Sierant : kompozytorka, aranżerka, pianistka związana z wieloma zespołami jazzowymi oraz programami muzycznymi Telewizji Polskiej, jest laureatką m.in. Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego im. Krzysztofa Komedy, Wykładowca Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Jarosław Wachowiak : poznański saksofonista o sporym dorobku koncertowym i pedagogicznym, współpracował m.in. ze Zbigniewem Górnym, Aleksandrem Maliszewskim i wieloma formacjami jazzowymi.
Wykładowca Wydziału Jazzu Akademi Muzycznej w Poznaniu.

Zbigniew Wrombel : legenda polskiego kontrabasu, muzyk koncertujący z najwybitniejszymi jazzmanami w Polsce i za granicą, był współtwórcą słynnej grupy String Connection, nagrał dziesiątki płyt jazzowych, rozrywkowych i programów telewizyjnych. Wykładowca Wydziału Jazzu Akademi Muzycznej w Poznaniu.

Mirosław Kamiński : aktywny i popularny poznański perkusista wykonujący różne gatunki muzyczne od jazzu do rocka (od kilku lat członek zespołu Lombard), aktywnie koncertuje z wieloma wykonawcami polskiej estrady.
Absolwent Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego w klasie perkusji.